• Błąd zdjęcia
  • Błąd zdjęcia
  • Błąd zdjęcia
  • Błąd zdjęcia
  • Błąd zdjęcia
  • Błąd zdjęcia

Dzień Seniora 2012

piątek, 23.11.2012

W środę, 7 listopada 2012 r. odbyła się sympatyczna uroczystość w siedzibie SM „Zakrzewo” z okazji Dnia Seniora. W obchodach wzięło udział ponad 70 seniorów z osiedla Zawada i zaproszeni goście. Przybyłych powitała pani Prezes Klubu Seniora, która złożyła wszystkim życzenia zdrowia i wielu lat życia , mówiąc  - Aby dobrze Wam się żyło, by i Wasz kapitał intelektualny i życiowy był odpowiednio doceniony i żeby nikt z ludzi starszych nie czuł się samotny, czy opuszczony. Dużo, dużo radości i pięknych dni.

Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Zespół „Zakrzewiacy” pochwalił się swoim wyróżnieniem w Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych SENIORADA 2012  w Suchaczu. Zaprezentował krótki program zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewu, ale największym przebojem okazał się występ członkiń klubu w parodii  „Jeziora łabędziego”. Panie przedstawiły cierpienia ptaków chorych na grypę.

Prezes SM „Zakrzewo” pan Zdzisław Łukaszewski wręczył podziękowania dla najbardziej aktywnych seniorów, którzy z całego serca angażują się w prace społeczne na rzecz osób starszych. Gościliśmy również dwie panie, które należą do naszego klubu od  1977 roku i w tym roku kończą 93 lata. Byliśmy pod wrażeniem niezwykłej werwy, radości życia  i energii bijącej od naszych koleżanek.

- Cieszmy się każdym mijającym dniem mówiły panie, bo od nas zależy, czy uda nam się przeżyć to życie w miarę pięknie i w taki sposób, żeby nam niosło radość i niosło radość naszym bliskim.

Tradycją naszego klubu jest uroczyste obchodzenie 70 i 80 tych urodzin. Szanownym jubilatom odśpiewano sto lat, wręczono bukiety kwiatów i listy gratulacyjne. Wzruszeniom nie było końca.

Humory dopisywały, można było nie tylko potańczyć czy pośpiewać, ale także spotkać się i porozmawiać ze znajomymi. Niestety wszystko co dobre się kończy  i w tym przypadku nie było inaczej …. Uczestnicy spotkania opuszczali salę uśmiechnięci  i szczęśliwi. Seniorzy pokazali nam, że nie liczy się dla nich wiek, ale radość płynąca prosto z serca.

D.A.

DZIEŃ SENIORA '2012