• Błąd zdjęcia
  • Błąd zdjęcia
  • Błąd zdjęcia
  • Błąd zdjęcia
  • Błąd zdjęcia
  • Błąd zdjęcia

DŹWIĘKOTERAPIA JAKO SPOSÓB NA POPRAWĘ SZTANU ZDROWIA

środa, 12.12.2012

Klub Seniora „Zakrzewo” zorganizował w dniu 21 listopada 2012 r. otwarte spotkanie dla starszych mieszkańców osiedla Zawada. Tym razem zaproszono na spotkanie Panią Sławę Dawidowicz, która zapoznała przybyłych z nową skuteczną metodą zwalczania najcięższych chorób, wykorzystującą naturalne fale dźwiękowe. Jest to tzw. Muzykoterapia Dogłębna – Komórkowa ukazująca niesamowite i potężne działanie fali dźwiękowej dzięki której możemy leczyć lub zostać uleczonym.

Dźwiękowa terapia kamertonami to nowa metoda pracy z dźwiękiem. Wnika głęboko w komórki, dlatego potrafi pomóc w różnych problemach zdrowotnych, rozpoczynając od strefy ciała i bólu wszelkiego pochodzenia, kończąc na chorobach umysłu  i duszy. W tej sferze oddziałuje na świadomość oraz podświadomość. Przynosi głęboki relaks i radość. Metoda, wprowadza więc jednocześnie do Ciała, Umysłu i Ducha, tak bardzo potrzebną nam do życia równowagę i harmonię. Zmęczonemu ciału dodaje energii i relaksuje je, szybko usuwając napięcie i ból spowodowany przez stres. Umysł doświadcza głębokich zmian, stabilizują się emocje. Wreszcie witalny dźwięk dociera do przyczyny choroby  i natychmiast zmniejsza jej symptomy. Podnosi również na Duchu w czasie depresji i apatii, przynosząc spokój.

Pani Sława przedstawiła również ciekawą propozycję masażu energetycznego, który jest stosowany od starożytności i jest częścią tzw. medycyny naturalnej. Ma on dobry wpływ na cały ludzki organizm. Poprzez dotyk terapeuty na ciało masowanej osoby spływa pozytywna energia.

Masaż energetyczny za pomocą dłoni dotyka punktów na ciele, które są chore oraz poprawia siły witalne naszego organizmu. Oprócz dotyku stosowane jest głaskanie podobne do masażu klasycznego. W trakcie tego zabiegu przekazywana jest nam energia życiowa. Masaż energetyczny opiera się na zasadach reiki, akupresury, bioterapii, masażu wschodniego i innych tego rodzaju zabiegów.

Zainteresowanie nowymi technikami leczniczymi było duże, ale czy uczestnicy spotkania z nich skorzystają? To pytanie pozostawiamy bez odpowiedzi.

D. A.

DŹWIĘKOTERAPIA JAKO SPOSÓB NA POPRAWĘ STANU ZDROWIA