• Błąd zdjęcia
  • Błąd zdjęcia
  • Błąd zdjęcia
  • Błąd zdjęcia
  • Błąd zdjęcia
  • Błąd zdjęcia

Festyn rodzinny p.n. "Żegnaj lato na rok" i Dzień Sąsiada

poniedziałek, 31.03.2014

       Dnia 14 września 2013 r. w godzinach od 11.00 do 15.00 na terenie kortów przy ulicy Kasprzaka odbył się festyn rodzinny, który licznie zgromadził społeczność naszego osiedla. Organizatorem imprezy była Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo”. Dzieci, młodzież, jak i dorośli przy dźwiękach muzyki uczestniczyli  w szeregu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów, takich jak:

 - bezpłatne korzystanie przez dzieci z urządzeń zabawowych np.: zamek dmuchany, eurobungee, trampolina,

- pokazy modeli z Aeroklubu Elbląskiego,

- prezentacje modeli pojazdów wojskowych, elbląskich tramwajów, samolotów, okrętów, barek,

- pokazy sprzętu interwencyjnego będącego wyposażeniem indywidualnym żołnierza Żandarmerii Wojskowej oraz okularów Alkogogle (to okulary o specjalnej konstrukcji, w których widzimy świat tak, jak osoba będąca pod wpływem alkoholu),

- pokaz pierwszej pomocy medycznej zorganizowanej przez Urząd Miejski – Formacja Obrony Cywilnej,

- pokazy uposażenia wojskowego – Jednostka Strzelecka 1008 „Strzelec”,

- pokaz wozu i  sprzętu strażackiego,

- pokaz rękodzieła artystycznego mieszkańców osiedla Zawada.
       Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, dodatkowo można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych, zaprezentować swój talent muzyczny w karaoke. Wszelkiego rodzaju konkursy były nagradzane drobnymi upominkami oraz słodyczami, które zakupiła Spółdzielnia.

         Popołudnie tego samego dnia należało do dorosłych mieszkańców naszego osiedla. Zorganizowaliśmy Dzień Sąsiada, który trwał od godziny 15.00 do 19.00. Była to kolejna udana impreza, a to wszystko dzięki społeczności lokalnej, wolontariuszom oraz członkom Klubu Seniora „Zakrzewo”, którzy czynnie pomagali organizatorom w ich staraniach by Święto Sąsiada było prawdziwym świętem naszej dzielnicy. Warto wspomnieć, że podczas trwania imprezy na wszystkich przybyłych czekały również różnorodne atrakcje: wyśmienita grochówka, zabawy i konkursy, bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego, edukacja zdrowotna, obliczanie BMI, występ seniorskiego kabaretu „Narajane” z OZSK „Jar”, karaoke oraz zabawa taneczna „pod chmurką”. 

            Festyn kulturalno-rekreacyjny i Dzień Sąsiada spełnił oczekiwania jego pomysłodawców, dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Joanny Pietraszewskiej i pozostałych członków Rady Nadzorczej SM „Zakrzewo” za  pomoc w przygotowaniu imprez. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do miłego spędzenia czasu wolnego.

D.A.                                                                                                                                                 

 

 

                                                                                                                                      

Festyn rodzinny p.n. "Żegnaj lato na rok" i Dzień Sąsiada 2013